Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

PŁYN HAMULCOWY - WYMIANA

Zwiń
Ten temat jest zamknięty
X
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • PŁYN HAMULCOWY - WYMIANA

    Zamieszczone przez djczas
    szkoda, nic zasada jest ta sama
    no wlasnie wiem :lol:

  • #2
    PŁYN HAMULCOWY - WYMIANA

    czy da rade samemu wymienić płyn hamulcowy w octavii 1,6 czy koniecznie trezba jechać do serwisu ? nie mam za bardzo czasu jechac i myśle ay samemu to zrobić lub podjechac do znajomego mechanika, na czym polega odpowietrzenie ukłądu bo diagnosta coś mówił że może być zapowietrzony ?
    http://www.elcal.pl/

    Komentarz


    • #3
      bez problemu można samemu, no może z pomocą innej osoby

      przy zmianie płynu również odpowietrzysz
      Seria 188KM/270Nm na 95RON

      Komentarz


      • #4
        ok a czy możecie mniej wiecej powiedzieć jak sie do tego zabrać ? trzeba na kanał wjeźdżać czy można odessać jakoś? nigdy tego nie robiłem

        [ Dodano: Sro 08 Lis, 06 17:26 ]
        napiszcie może krok po kroku jak sie do tego zabrać, jak sie spuszcza płyn

        [ Dodano: Sro 08 Lis, 06 19:39 ]
        panowie w was nadzieja bo szybko musze pły zmienić bo wyjeźdzam HELP
        http://www.elcal.pl/

        Komentarz


        • #5
          napiszcie może krok po kroku jak sie do tego zabrać, jak sie spuszcza płyn
          Podpinam sie pod pytanie,tez bede u siebie zmienial i moze zaoszczędze na mechaniku
          -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

          Komentarz


          • #6
            Jak macie garaż, czas i kogoś do pomocy to się da...

            [ Dodano: Sro 08 Lis, 06 21:33 ]
            Zamieszczone przez Arek
            Podpinam sie pod pytanie,tez bede u siebie zmienial i moze zaoszczędze na mechaniku
            Niewiele zaoszczędzisz... z 50 PLN maxymalnie.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez bezduszny
              Jak macie garaż, czas i kogoś do pomocy to się da...
              jakies wskazówki można :?:

              Zamieszczone przez bezduszny
              Niewiele zaoszczędzisz... z 50 PLN maxymalnie.
              no w sumie jakies 10 browarkoff :diabelski_usmiech
              -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

              Komentarz


              • #8
                tak czy siak żadnych konkretów.........nie widzieliście jak sie to robi w serwisie ? ja wogóle nie wiem jak sie zmienia płayn hamulcowy
                http://www.elcal.pl/

                Komentarz


                • #9
                  Przy każdej zmianie płynu należy się liczyć z przepłukaniem całego układu. Co za tym idzie, należy zaopatrzyć się w trochę więcej płynu. Jeśli zmieniasz na zupełnie inny będzie to trzeba zrobić dokładnie. Mi na styk starszył 1 litr.
                  Nie możesz zapomnieć że z tego samego zbiorniczka jest zasilany ukł. obsługujący sprzęgło.

                  1. czynność która może wydać się niektórym dziwna ale tak trzeba- rozruszać wszystkie odpowietrzniki oraz je udrożnić
                  2. teraz robię to samo co przy odpowietrzaniu czyli pompuje, trzymam i luzuje odpowietrznik (tak na każdym kole) W ten sposób oczyszczamy układ z syfu. Robię to do chwili aż w zbiorniczku nie zostaje prawie nic płynu (tak żeby pompa była cały czas zalana)
                  3. w tym momencie można oczyścić zbiorniczek
                  4. nalewam nowy płyn
                  5. robię czyności takie jak w puncie 2 aż na każdym kole oraz odpowietrzniku od sprzęgła pojawi sie czysty, świerzy płyn. Oczywiście nie zapomnij o dolewaniu go do zbiorniczka
                  6. Końcowe odpowietrzanie. Zawsze zaczynaj od koła najdalej położonego od pompy. Z regóły jest to prawe tylne. i tak po kolei aż dojdziesz do koła najbliżej pompy.

                  ODPOWIETRZANIE
                  W prsty sposób> pozbywanie się powietrza z ukł.hamulcowego lub innego.
                  Czynność > przyciskaj i puszczaj pedał hamulca (4,5 razy), przy 5 razie nie puszczaj tylko trzymaj pedał wciśniety, ktoś musi w tym momencie poluzować odpowietrznik. Płyn zejdzie>pedał wpadnie> zakręcamy odpowietrznik> puszczamy pedał - czynność powtarzamy

                  Zamieszczone przez W1Michał
                  panowie w was nadzieja bo szybko musze pły zmienić bo wyjeźdzam HELP
                  kolego to nie jest jakaś tam część która się w oka mgnieniu psuje :idea:
                  sprawdź pierw czy musisz go wymienić. płyn najlepiej zmieniać na wiosne bo przez jesień i zimę najbardziej sie zużywa >czytaj>ciągnie wode
                  NFPNorth-West
                  2.0TDI-ET=12.660s,>367KM/567Nm
                  WARSZTAT www.dsize.pl
                  ->
                  CENNIK warsztat 01.01.11 <-plik do pobrania tel. 790226060
                  spieszmy się kochać ludzi... 30.05.09 J.W. [i]

                  Komentarz


                  • #10
                    dobrygrzeswawa,
                    -----1.9TDI ASV --StrEet DeMoN----- <--ZaPrAsZaM

                    Komentarz


                    • #11
                      przeprowadzenie czynności wymiany płynu hamulcowego nie różni się niczym od wymiany płynu w samochodach z zeszłej epoki.
                      Jak ktoś ćwiczył kilknascie lat "malucha" (30lat- rocznik 77" i jeszcze jeździ i ma się dobrze) to napewno da radę.
                      Już niedługo też mnie to czeka przy okazji wymiany tylnych hamulców bembnowych na tarczowe. Wszystko mam już przygotowane do montażu tylko z czasem marnie

                      Komentarz


                      • #12
                        widze ze jakas moda na odszukiwanie watkow sprzed dwoch lat :diabelski_usmiech


                        ide szukac czegos z 2004 :helm
                        nasza droga: www.wpzs.pl

                        Komentarz

                        POWRÓT NA GÓRĘ
                        Pracuję...
                        X